o mnie

Witam Cię serdecznie na mojej stronie!

Nazywam się Mateusz Tomczak i jestem aplikantem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Prawie dwuletni pobyt i praca w jednej z Kancelarii adwokackiej na Wyspach Kanaryjski podczas studiów, uzmysłowiła mi z jakimi problemami, a w szczególności prawnymi, spotykają się Polacy chcący zamieszkać na magicznych wyspach. Wiele osób wyjeżdżając do Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie zostawia w Polsce za sobą nierozwiązane problemy prawne. Najczęściej dotyczą one spraw spadkowych, postępowań rozwodowych, cywilnych czy też karnych. We współpracy Kancelariami adwokackimi w Polsce i na Wyspach Kanaryjskich pomagam w rozwiązaniu spraw na etapie sądowym, przedsądowym jak również w postępowaniu karnym..- zmienić, które mają swoje źródło w Polsce lub Hiszpanii i są ściśle połączone z postępowaniem w Polsce i Hiszpanii.

Czym się zajmuję?

Postępowaniami w sądach, jednostkach prokuratury, policji i urzędach na terenie Polski, które mają element transgraniczny, czyli są powiązane również z postępowaniami prowadzonymi na terytorium Hiszpanii

Czym się nie zajmuję?

Z racji, że aktualnie mieszkam w Polsce, nie zajmuję się uzyskiwaniem NIE, zakładaniem działalności itp. na terytorium Wysp Kanaryjskich. 

Współpracuję z Kancelarią adwokacką na Teneryfie, która jest w stanie pomóc rozwiązać problemy.