Blog

Gdy dostaniesz mandat na Wyspach Kanaryjskich…

Otrzymanie mandatu nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak potrafi przysporzyć wiele stresu, jeżeli dojdzie do tego podczas pobytu za granicą, zwłaszcza gdy jest to pierwszy taki incydent. Wiele osób ma tendencję do odczekiwania dłuższego okresu czasu w celu przemyślenia problemu, lecz w przypadku uzyskania mandatu na Wyspach Kanaryjskich zupełnie się to nie opłaca. Dlaczego?

Otóż, opłacenie mandatu w ciągu 20 dni od jego otrzymania (licząc od dnia następnego) powoduje obniżenie jego ceny o 50%. Wyjątkiem od tej zasady jest niemożliwość zidentyfikowania kierowcy odpowiedzialnego za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Należy także wspomnieć, iż opłaty tej nie można rozłożyć na raty ani odroczyć, musi zostać opłacona w całości.

W przypadku gdy ów termin minie urząd podatkowy prześle informację o sposobie dokonania płatności.

Istnieje 6 sposobów do opłacenia mandatu, a zalicza się do nich:

  1. Drogę internetową – w tym przypadku konieczne jest posiadanie daty otrzymania mandatu oraz jego numeru. Co ważne, w przypadku uiszczenia opłaty w ciągu 20 dni od otrzymania mandatu należy wpisać pełną wartość kwoty, zostanie ona zredukowana w dalszej części. Istnieje także możliwość opłacenia mandatu poprzez wcześniejszą identyfikację, dzięki której uzyskuje się informację o ewentualnych innych mandatach do opłacenia;
  2. W oddziale bądź bankomacie Caixabank;
  3. W jakiejkolwiek placówce pocztowej, jednakże tu należy opłacić dodatkową opłatę w wysokości 5 euro oraz 1% wysokości mandatu;
  4. W jakimkolwiek biurze ruchu drogowego (oficina de Tráfico), w tym przypadku nie ma możliwości płatności gotówką;
  5. W przypadku otrzymania mandatu przez Guardia Civil istnieje możliwość natychmiastowego jego opłacenia kartą. W tym przypadku 50% zniżka również obowiązuje.
  6. Poprzez zadzwonienie pod numer 060 podając numer karty kredytowej lub debetowej.

Ktoś miał „przyjemność” skorzystać z owej zniżki? ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.